Moskva

Go Rail plaanib suurendada kaubaveomahtusid ja tellimusvedusid

Moskva-Peterburi-Tallinna rongiliinil rahvusvahelist reisijatevedu teostav AS GoRail plaanib käesoleval aastal suurendada kaubaveo mahtusid ja tellimusvedude osakaalu.ASi GoRail juht Alar Pinsel loeb 2019. aastat ettevõttele murranguliseks. „Oleme pikaajaliselt tegutsenud rahvusvahelise reisijateveo suunal. Eelmisel aastal laiendasime tegevusala ning maikuus omandasime kõik õigused kaubaveoteenuse osutamiseks, millega oleme ühtlasi ainus nii reisijate- kui kaubaveo luba omav raudtee-ettevõte Eestis,“ sõnas Pinsel.

Aasta oli edukas ka tellimusvedude suunal. „Inimesed on üha enam otsimas tavapärasest erinevaid kohti sündmuste läbiviimiseks ning rong on selleks suurepäraseks kohaks. Võimaluse on üles leidnud nii ettevõtted kui ka eraisikud,“ rääkis Alar Pinsel. Populaarsemateks sihtkohtadeks, kuhu kliendid sõita soovisid, olid Tartu, Narva ja Tapa.

Eelmise aasta suuremate tööde hulka kuulub ASi Go Rail osalemine Eesti Vabariigi ja Eesti Vabadussõja 100. aastapäeva tähistamiseks valminud soomusrongi nr 7 “Wabadus” projektis, kus ettevõte teostas soomusrongi vedu 42 raudteejaama üle Eesti.

2019. aasta kokkuvõttes läbis AS GoRail 168,589 rongkilomeetrit. Ettevõtte käive kasvas eelmise perioodiga võrreldes 19,79%, ulatudes 2 293 746 euroni ning kasum kasvas 189 520 euroni.

Käesoleval aastal keskendub AS GoRail veomahtude kasvatamisele. „Plaanime aktiivselt arendada kaubaveo suunda, milleks meil on võimekus olemas. Ühtlasi näeme võimalusi kasvatada käivet nii manööverteenuste kui tellimusvedude turul ning pakume jätkuvalt veoteenust rahvusvahelisel Moskva-Peterburi-Tallinna rongiliinil,“ rääkis ettevõtte juhataja.

ASi Go Rail masinapargis on kokku 9 eri otstarbelist vedurit. Tellimusvedusid teostab ettevõte diiselrongiga DR1B, mille koosseisu kuulub kaks mootor- ja neli haakevagunit, mahutades korraga ligemale 500 inimest.

Põhitegevuse kõrval jätkab ettevõte 2020. aastal sõidupiletite müüki kõikidele Baltimaade, SRÜ riikide ning nendega ühenduses olevate maade reisirongidele, sh ka Soome ja Venemaa vahelistele jätkureisidele.

Lisaks osaleb AS GoRail jätkuvalt MTÜ Operation Lifesaver Estonia tegemistes, võttes vastutustundliku raudtee-ettevõtetena aktiivselt osa avalikust raudteeohutusalasest ennetustööst Eestis.

AS GoRail kuulub eestimaisel kapitalil põhinevasse ASi Go Group kontserni, mille neli põhisuunda on transport, turism, inseneeria ja kinnisvara ning mis annab tööd ligemale 1000 inimesele.

28. veebruar 202028. veebruar 2020

Facebook