Moskva

Haapsalu delegatsioon sõidab rongiga Peterburi linna tutvustama

Kolmapäeval, 9. aprillil toimub Peterburi riiklikus Kapella kontserdimajas Haapsalu päev. Go Raili rongiga sõidab linna tutvustama Haapsalu ametlik delegatsioon ja kontserdi annab Anne Veski.

Linna päeva raames viiakse turismisettevõtjatele ja ajakirjanikele Kapellas läbi Haapsalu puhkevõimalusi tutvustav seminar “Haapsalu – romantiline ajalooline kuurort” ning välja pannakse temaatiline näitus. Seminarile järgneb Anne Veski kontsert.

Delegatsiooni juhtiva linnapea Urmas Suklese sõnul on külaskäigu eesmärk Haapsalu ja Peterburi turismi- ja kultuurisidemete edendamine. “Haapsalu ja Peterburil on ajalooliselt välja kujunenud tihedad kultuurisidemed. Romantilise puitarhitektuuriga linn on olnud meelispuhkepaigaks nii tsaariperekondadele kui näiteks heliloojale Pjotr Tšaikovskile, kunstnik Nikolai Rörichile ja paljudele teistele tuntud kultuuritegelastele. Haapsalu võlud ei ole kuhugi kadunud. Linna päevade eesmärk on neid taas tutvustada ning peterburilasi endale külla kutsuda,” ütles Sukles.

Linnaametnikest ja äritegelastest koosnev 60-liikmeline delegatsioon sõidab Peterburgi rongiga, millega juhitakse tähelepanu Haapsalu ja Peterburi vahelise rongiühenduse avamise 110. aastapäevale. Delegatsioon jõuab ajaloolisesse Vitebski vaksalisse 8. aprillil kell 15:18.

Haapsalu päev Peterburis saab teoks koostöös Peterburi peakonsulaadi, Haapsalu linna ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega. 

8. aprill 20148. aprill 2014

Facebook