Go Rail sisenes jõuliselt manööverteenuste turule

Mullu juunis omandas Ühinenud Depood Maardus asuva depoo, millega lõi Go Railile valmisoleku manöövertööde teostamiseks Muuga sadama alal. Kui suvekuudel teenindas Go Rail piirkonnas 200-300 vagunit kuus, siis detsembris ulatusid sealsed veomahud juba rekordilise 4700 vagunini.

Go Raili juhi Alari Pinseli sõnul ületasid teenindatud mahud algseid prognoose ning kiire kasvu on taganud mitu asjaolu: „Eelkõige on aasta viimaste kuude manöövertööde mahud kasvanud seoses uute klientide juurde võitmisega, teisalt oleme suurendanud vedude võimekust, täiendades veduriparki ning palgates juurde personali,“ lausus Go Raili juht.

Alar Pinsel lisas, et laienemist prognoosides võttis Go Rail suvel tööle kuus uut vedurijuhti ning soetas kaks TEM18 tüüpi vedurit. „Hetkel teostame Muugal manöövertöid 11 veduri- ja 11 vedurijuhiga, sealjuures on meie vedurijuhid nii-öelda universaalsed ehk võivad sõita kõikide veduritüüpidega igal pool Eestis. Suuremate kaubakoguste vedamiseks kasutame suurimat vedurit TEM7, mis on pikkade koosseisude puhul ideaalne variant,“ selgitas Pinsel.

Go Raili teostab manöövertöid Muuga sadama alal ööpäevaringselt, toimetades kaubajaamadesse transporditud vagunid edasi terminalidesse. Peamised veetavad kaubaartiklid on kütteõli ja solvent.  „Vaikset hetke pole olnudki, töö käib 24/7. Kuna tegu on meie jaoks uus valdkonnaga, siis oleme suvest alates omandanud iga päev väärtuslikke kogemusi ning õpime iga päev juurde,“ lausus Pinsel.

Edasine laienemine eeldab kohapeale uue dispetšerkeskuse loomist, mis võimaldab erinevate terminalide vahel tegutsevate vedurite ja -meeskondade tööd tsentraalselt juhtida. Uus juhtimiskeskus alustab plaanide kohaselt tööd veebruaris.

Go Rail on ajalooliselt tegelenud peamiselt reisijateveoga Tallinna-Peterburi ning Tallinna-Moskva reisirongiliinidel. Seoses COVID-19 üleilmse pandeemiaga on rahvusvaheline reisirongiliiklus alates möödunud aasta maikuust ajutiselt peatatud, mis ajendas ettevõtet oma tegevust jõuliselt ümber profileerima ning keskenduma senisest enam kaubaveole ja manööverteenuse pakkumisele üle Eesti. Ettevõtte eesmärgiks on saada täiemahuliseks operaatorteenuse pakkujaks raudteel.