Moskva

Go Rail avab Tallinna-Peterburi rongiliini

Rahvusvahelist reisijatevedu korraldav Go Rail avab 27. mail 2012 Tallinna-Peterburi rongiliini. Piletite müük rongile on alanud.Go Raili juhi Alar Pinseli sõnul näitavad analüüsid, et Peterburi rongiliini avamine võiks olla finantsiliselt tasuv, lisaks on raudteeühendusel tähtis sotsiaal-majanduslik aspekt. „Peterburg on suurlinn, mis on tõusnud mitte ainult oluliseks majandus- vaid ka kultuurielu keskuseks ning kasvav huvi reisimise vastu Tallinna ja Peterburi vahel näitab juba pikemat aega kasvutrendi. Seetõttu otsustasime rongiliini üle nelja aasta taas avada, et teenindada nii Eesti kui Venemaa kodanike vastastikuseid reisisoove,“ rääkis Pinsel.

Go Raili Tallinna-Peterburi rong hakkab mõlemal suunal kurseerima kord päevas. Tallinnast Balti jaamast saab reis alguse iga päev kell 7.03 ning Peterburi Vitebski jaamast kohaliku aja järgi kell 17.32. Orienteeruv sõiduaeg on 7 tundi.

Go Rail hakkab reisijatevedu Tallinna-Peterburi liinil korraldama diiselrongiga, mille koosseisu kuuluvad esimese ja teise mugavusklassi vagunid. Rong on varustatud internetiühenduse- ning baarvaguniga. Veerem võtab pardale kuni 204 inimest.

Ühe suuna pileti hinnad Tallinna-Peterburi liinil algavad 25 eurost. Pileteid on võimalik osta Balti jaama piletikassadest ning suurematest reisibüroodest. Viisade vormistamine on eraldi tasu eest.

Rahvusvahelist rongiliiklust korraldav AS Go Rail opereerib reisijatevedu Tallinna-Moskva ja alates 27. maist 2012 Tallinna-Peterburi liinil. Ettevõte kuulub kontserni Go Group, mille tegevuse neli põhivaldkonda on rahvusvaheline rongi- ja bussiliiklus, reisikorraldus ning hotellimajandus. Go Groupi kontserni kuuluvad ettevõtted aitavad iga päev reisida ligi 70 000 inimesel.

15. mai 201215. mai 2012

Facebook